ឧត្តមភាពនៃលទ្ធផលសិក្សា និងសមិទ្ធផលរបស់យើង
សាលារៀន​យើង​ ផ្តល់​នូវ​ការ​បង្រៀន​ចំណេះដឹង​ទូទៅ​កម្រិត​សកល​ និង​ឱកាស​ពិ​សេស​ផ្សេង​ៗដែល​ធ្វើ​ឱ្យ​សិស្សានុសិស្ស​ទទួល​បាន​លទ្ធផល​ហួសពី​ការ​រំពឹង​ទុក​ ព្រមទាំង​ធ្វើការ​អភិវឌ្ឍ​តម្លៃ​ និង​មហិច្ឆតា​ដ៏​មុត​ស្រួច​របស់​ពួកគាត់​ផង​ដែរ​។ ហើយ​នៅ​ប្រទេស​កម្ពុជា​ មានតែ​សាលារៀន​យើង​តែមួយគត់​ដែល​ផ្តល់​នូវ​ការអប់រំ​ចំណេះដឹង​ទូទៅ​ដែល​មានគុណ​ភាព​សម្រាប់​មូលដ្ឋាន​គ្រឹះ​នៃ​ភាព​ជោគជ័យ​របស់​កូន​ៗ។
លទ្ធផល​សិក្សា​របស់​សិស្សានុសិស្ស​យើង​ថ្មី​ៗ
ជាមួយ​កម្មវិធី​សិក្សា​របស់​យើង​ គឺ​ធ្វើ​ឱ្យ​កូន​របស់​លោកអ្នក​ទទួល​នូវ​លទ្ធផល​សិក្សា​កម្រិតខ្ពស់​ទាំង​ចំណេះដឹង​ទូទៅ​ និង​ចំណេះដឹង​ផ្នែក​សង្គម​។ ទន្ទឹម​នឹង​នេះ​ ចំណេះដឹង​ផ្នែក​ភាពជា​អ្នកដឹកនាំ​ ស្មារតី​ក្រុម​ និង​គំនិត​រិះគន់​បែប​ស្ថាបនា​ក៏​ត្រូវ​បាន​បណ្តុះបណ្តាល​ដល់​ពួកគាត់​ផង​ដែរ​។ ខាងក្រោម​នេះ​ជា​លទ្ធផល​សិក្សា​របស់​សិស្សានុសិស្ស​យើង​មួយចំនួន​សម្រាប់ ​ឆ្នាំ​សិក្សា​២០១៧​-២០១៨​ កន្លង​ទៅ​ថ្មី​ៗ
• សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​ សាខា​ម៉ៅសេទុង​ សាខា​ទួលគោក​ និង​សាខា​ចា​ក់ង្រែ​ ទទួល​បាន​បណ្ណ​សរសើរ​ចំនួន០៦បណ្ណ​ ពី​មន្ទីរអប់រំ​ យុវជន​ និងកីឡា​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ លើ​ការ​ស្នាដៃ​ល្អ​ប្រសើរ​ក្នុង​ការគ្រប់គ្រង​ រដ្ឋបាល​ បរិស្ថាន​ និង​បច្ចេកទេស​បង្រៀន​-រៀន​សម្រាប់​ឆ្នាំ​សិក្សា២០១៧​-២០១៨​ ហើយ​បណ្ណ​សរសើរ​កម្រិត​ឆ្នើម​នេះ​សាលារៀន​យើង​
• ឆ្នាំ​សិក្សា២០១៧​-២០១៨​ សិស្សានុសិស្ស​ថ្នាក់​ទី៦​ នៃ​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​​ របស់​យើង​បាន​ប្រឡង​ថ្នាក់​ជាតិ​ជាប់​ឡើង​កម្រិតសិក្សា​ថ្នាក់​អនុវិទ្យាល័យ១០០​%។
• ក្នុងឆ្នាំ​សិក្សា២០១៧​-២០១៨​ សិស្សានុសិស្ស​ថ្នាក់​ទី៩​ នៃ​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង ​របស់​យើង​បាន​ប្រឡងជាប់​សញ្ញាបត្រ​មធ្យមសិក្សា​បឋមភូមិ​ចំនួន៩៩.៦០​% (ស្នើ៤៣៥នាក់​) ក្នុងចំណោម​សិស្ស​៤៣៧នាក់​។
• សិស្ស​ថ្នាក់​ទី១២ នៃ​សាលារៀន​យើង​ ប្រឡងជាប់​សញ្ញាបត្រ​បាក់ឌុប​ទទួល​បាន​ភាគរយ​ច្រើនជាង​គេ​ជា​រៀងរាល់​ឆ្នាំ​ (ជាមធ្យម​ប្រហែល​ជិត៩០​%) បើ​ប្រៀបធៀប​ជាមួយ​​សាលា​ឯក​ជន​ល្បី​ៗ និង​សាលា​រដ្ឋ​នានា​នៅ​ទូទាំង​ប្រទេស​។ ​ចំពោះ​ភាគរយ​នៃ​សិស្ស​ជាប់​និទ្ទេស​A ក៏​ទទួល​បាន​ភាគរយ​ច្រើនជាង​គេ​ដែរ​ក្នុង​នោះ​មាន​ចំនួន​២៣នាក់​ សម្រាប់​ឆ្នាំ​សិក្សា​២០១៧​-២០១៨​។
• នៅ​ឆ្នាំ២០១៨​ សិស្សរបស់​យើង​ម្នាក់​បាន​ប្រឡងជាប់​ក្នុង​ការ​ប្រឡង​ជ្រើសរើស​សិស្ស​ពូកែ​ទូទាំង​ប្រទេស​ ផ្នែក​មុខវិជ្ជា​រូបវិទ្យា​ ដោយ​ទទួល​បាន​ចំណាត់ថ្នាក់​លេខ៤​។
• នៅ​ឆ្នាំ២០១៨​ សិស្ស​ថ្នាក់​ទី៥​ របស់​សាលារៀន​យើង​ម្នាក់​ទទួល​បាន​មេដាយ​សំរឹទ្ធិ ​(Bronze​ Award​) សម្រាប់​ការប្រកួត​សមត្ថភាព​គណិតវិទ្យា​វ័យ​អន្តរជាតិ​វ័យក្មេង​(International​ Junior​ Math​ Olympiad​) ដែល​រៀបចំឡើង​ដោយ​ SASMO​ នៅ​ប្រទេស​ថៃ​។
• នៅ​ឆ្នាំ​២០១៨​ សិស្ស​ថ្នាក់​ទី១០​ និង​ទី១១​ របស់​យើង​ចំនួន០២រូប​ បាន​ទទួល​មេដាយមាស​ (Golden​ Award​) ទាំងពីរ​នាក់​ សម្រាប់​ការប្រកួត​និយាយ​ភាសា​អង់​គ្លេសក្រោម​ប្រធានបទ​ស្រាវជ្រាវ​អំពី​ Global​ National​ History​ Day​ ដែល​រៀបចំឡើង​ដោយ​ Behring​ Global​ Education​ Foundation​ នៅ​ប្រទេស​ចិន​។
• នៅ​ឆ្នាំ​២០១៨​ សិស្សានុសិស្ស​របស់​យើង​ ចំនួន០២រូប​ទទួល​បាន​មេដាយមាស ​(Golden​ Award​) ក្នុង​កម្មវិធី​ប្រកួត​ Global​ Learning​ Across​ Borders​ (LAB​) ជាមួយ​បណ្តាល​ប្រទេស​ក្នុង​តំបន់​អាស៊ាន​ និង​សហរដ្ឋអាមេរិក​ ដែល​បាន​ប្រព្រឹត្ត​នៅ​ប្រទេស​វៀតណាម​។
ការអប់រំ​របស់​យើង​ជា​ការអប់រំ​សម្រាប់​សតវត្ស​ទី២១​
សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​ គឺ​ធ្វើការ​អប់រំ​កូន​របស់​លោកអ្នក​ដោយ​ផ្សារភ្ជាប់​ទៅ​នឹង​ឱកាស​នា​ថ្ងៃ​អនាគត​របស់​ពួកគាត់​។ ​តាមរយៈ​ការ​សហការ​ជាមួយ​ក្រសួង​ និង​មន្ទីរអប់រំ​ ស្ថាប័ន​ និង​អ្នក​ជំ​នា​ញល្បី​ៗនៅ​លើ​ពិភពលោក​ សិស្សានុសិស្ស​នឹង​ទទួល​បាន​នូវ​ទំនុកចិត្ត​សម្រាប់​ការ​ច្នៃប្រឌិត​អនាគត​របស់​ពួកគាត់​។ ​ហើយ​យើង​ បណ្តុះ​នូវ​ភាព​ក្លាហាន​នៃ​គំនិត​មហិច្ឆតា​ គំនិត​ឯករាជ្យ​ និង​គំនិត​ច្នៃប្រឌិត​សម្រាប់​ផលប្រយោជន៍​នៃ​ការ​តម្រង់​ទិស​វិជ្ជាជីវៈ​របស់​ពួកគាត់​នា​ថ្ងៃ​អនាគត​។
ការអប់រំ​ដើម្បី​ក្លាយជា​ពលរដ្ឋ​ល្អ​សម្រាប់​សង្គមជាតិ​ និង​ពិភពលោក​
ក្រៅតែ​អំពី​ការសិក្សា​ សាខា​នៃ​សាលារៀន​យើង​នី​មួយ​ៗក៏​ផ្តោត​ផង​ដែរ​ចំពោះ​តម្លៃ​នៃ​អន្តរ​វប្បធម៌​ សុជីវធម៌​ គុណធម៌​ ទំនាក់ទំនង​ជាស​កល​ និង​ការចូលរួម​ក្នុង​សង្គម​ និង​ខាងក្រៅ​សង្គម​របស់​កូន​ៗដើម្បី​ឱ្យ​ពួកគាត់​ម្នា​ក់ៗ​ក្លាយជា​ពលរដ្ឋ​ដែល​ពោរពេញ​ទៅ​ដោយ​ធនធាន​ និង​សក្តា​នុ​ពល​សម្រាប់​សង្គមជាតិ​ និង​ពិភពលោក​។

Excellence of our school academic results and achievements
American Intercon School gives students the opportunity to outstandingly grow in a rapidly changing world. Our approach is to help students surpass their limit by cultivating their characteristic and boosting their confidence so that they could obtain even better results in the future.
We offer a wide range of general education and diverse opportunities for students to achieve unexpected results as well as to develop their values and ambitions. In Cambodia, we are the only school that provides the best quality of general education, the foundation of your children’s success.
The recent results of our students
With our curriculum, your children will be able to obtain high academic achievement in both general and social knowledge. At the same time, they will also gain different skill set such leadership, team work and constructive critical thinking.
• American Intercon School, Mao Tse Tong Campus (MTT), Toul Kork Campus (TK) and Chak Angre Campus (CA) received 6 certificates from the Phnom Penh Municipal department of Education Youth and Sports for their excellent achievement in Management, Administration, Environment, and Teaching-Learning techniques for the academic year 2017-2018. All these are certificates of excellence for our school.
• In the academic year 2017-2018, the grade 6 students of our American Intercon School passed the national exam to Junior High school 100%.
• In the academic year 2017-2018 the grade 9 students of our American Intercon School passed secondary school diploma exam 99.60% (435 students) out of 437.
• Our grade 12 students passed the Baccalaureate exam ( Bac II) with the highest percentage annually (on average around 90%) comparing to prestigious private and public school across the country. The percentage of grade A students also received the highest percentage. There are 23 students for the academic year 2017-2018.
• In 2018, one of our students passed the National Outstanding Physics Examination, ranking 4th.
• In 2018, one of our grade 5 students received the Bronze Award for the International Junior Math Olympiad which organized by SASMO in Thailand.
• In 2018, two of our grade 10 and 11 students won two Golden Awards for the English Speaking Competition on Global National History Day, which organized by the Behring​ Global​ Education​ Foundation​ in China.
• In 2018, two of our students won Golden Award in the Global Learning Across Borders (LAB) competition with ASEAN countries and the United States, which took place in Vietnam.
Our education is for ​the 21st century​
American Intercon School is teaching your children to prepare for their future opportunities. By collaborating with ministries and municipal department of education, world-renowned institutions and professionals, students will gain confidence in their future creativity. Moreover, we foster the courage to pursue their ambition, independency and creativity for the benefit of their future professionalism.
Education for global citizen
Learning is important. It is even more important to understand and learn from one another. That’s why our school gives extra focus on the intercultural and ethical value through the participation of our students both in and outside their comfort zone. We believe that their virtue and integrity in communication with others will help them to become a resourceful and potential citizen in their respective society and the world.